Dijital Tv Headend Çözümlerimiz

Dijital Tv Headend (QAM)

Dijital Tv Sistemleri; bol ve çeşitli içerik, yüksek kapasite, yüksek görüntü ve ses kalitesi gibi sağladığı faydalar ile teknolojik bir sıçrama olarak görülmektedir. Ancak teknolojinin sağladığı bu değerlerden faydalanabilmek için seçilecek sistemin taşıması gereken özellikler bilinmeli ve sorgulanmalıdır. Bu özellikler kapasite, verimlilik, içerik, kullanım alanı ve gelecekteki ihtiyaçlara cevap verebilme açısından büyük önem taşırlar. Bu nedenle özellikle, HD yayınlara uyumluluk, bağımsız paket oluşturma, kanal sıralama, tv yayını dışında dijital içeriklere uyumlu olması gibi birçok özellik dikkate alınmalıdır.

[services_media photo=”881″][/services_media]

Neden Dijital Tv Headend?

Yüksek çözünürlükte, yepyeni bir televizyon izleme deneyimi sunar,

Yüksek kanal kapasitesine sahiptir. (HD ve SD yüzlerce kanal),

Analog Headend ile aynı altyapıyı kullanır, bu yüzden ilave yatırım maliyeti gerektirmez.

[services_media photo=”884″][/services_media]

Headend Özellikleri

Merkezden kanal sıralaması,

Digitürk ve D-Smart paltformlarına uygunluk ve BISS çözme,

Harici içerik yayını (video, tanıtım, duyuru).

[services_media photo=”887″][/services_media]

Kullanım Alanları

Otel ve Tatil Köyleri gibi turizm merkezleri,

Site, Rezidans gibi toplu konutlar,

Okul, Hastane, Adliye Sarayı gibi kamu binaları,

Plaza, AVM gibi iş merkezleri.

HD Desteği ile yüksek görüntü kalitesi !

Her gün sayısı hızla artan HD (yüksek çözünürlükte) yayınların alınabilmesi için sistemde yer alan alıcı modüllerinin DVB-S2 uydu yayın formatını desteklemesi gerekir.

Bu sayede, sistemin ilk kurulumunda SD yayınlar için kullanılan bir cihaz, daha sonra kanalın HD yayına dönüşmesi veya aynı cihaza farklı bir HD yayın ilave edilmesi senaryolarında da tam uyumluluk gösterir.

Dijital Sistemler ancak böyle bir yapı ile yıllar içinde gerçekleşecek değişimlere karşı ayakta kalabilir, uzun seneler altyapı ve merkezde herhangi bir ekte harcama gerektirmeden kullanılabilir.

Yüksek kapasite, içerik verimi ve planlaması !

Dijital sistemlerde verilen kanal sayısının önemi (kısıtlaması) yoktur. Önemli olan daha az sayıda cihaz kullanımı ile daha geniş ve doyurucu içerik verilebilmesi, dolayısıyla sistemin maliyetinin minimize edilmesidir. Ayrıca sonraki dö- nemlerde kanal sayısında gerçekleşmesi muhtemel genişleme ve büyüme için de mutlak suretle planlama yapılmalı- dır.

Çeşitli uydu ve frekanslardan alınmak istenen yayınlar öncelikle bir havuzda toplanır. Ve havuzdan seçilen televizyon kanalları ile özel QAM yayın paketleri oluşturulur. Böylece tüm modülatörler tam kapasite oranında kullanılır ve içerik seçimine olanak sağlayarak yüksek verimlilik sağlanır