Analog Tv Headend Çözümlerimiz

Analog Merkezi Sistemleri, merkezi Tv çözümlerinin temelini oluşturur. Tüm toplu tv erişiminin uygulandığı yerlerde, eski-yeni bütün televizyonların ek cihaz/çevirici vb. olmadan tüm noktalardan erişebileceği yayın sistemidir.

Bu nedenle açık olarak yayınlanan, başta ulusal kanallar olmak üzere, izleyici profiline uygun olarak genel kabul gören Tv yayınlarının verildiği yayın formatıdır.

Analog Headend Sistemler

Eski veya yeni tüm televizyonlar tarafından ilave bir cihaza gereksinim duyulmadan yayınlar izlenebilir,

Kurulumu, yönetimi ve dağıtımı kolaydır,

Karasal yayınlar veya dijital platform paketleri ile birlikte tek kablo üzerinden taşınabilir.

TRON Hazır Headend Çözümleri

Toplu konut yerleşimleri, hastane, okul, turizm tesisleri gibi tek bir merkezden yapılan TV yayınlarının dağıtımları için geliştirilmiş ana merkez ünitesidir.

Sistem halinde, profesyonel dijital uydu demodülatörleri tarafından alınan uydu yayınlarının, RF Modülatörler kanalı ile Kablo TV bandına dönüştürülerek koaksiyel şebeke üzerinden abonelere ulaştırılmasını sağlar.

Kararlı Çalışma ve Dayanıklılık

Merkezi sistemler, diğer elektronik cihazlardan farklı olarak yaşam ömrü boyunca kesintisiz olarak çalışır durumda olmak zorundadır.

• Çalışma sıcaklığına karşı direnç!
• Şebeke gerilimindeki değişikliklerden etkilenmeyen güç kaynağı!
• Elektrik kesintilerinden etkilenmeden devreye girme!
• Ortam şartlarındaki değişikliklere uyum (tolerans)!
• Hızlı ve yerinde, yedek parça ve servis olanağı!

Kompakt / Modüler Yapı

Sistem yapısı kompakt mı yoksa modüler mi olmalıdır?
Bu sorunun cevabı her iki sistem türünün sağlayacağı avantaj ve dezavantajlara göre değişir. Ancak böyle bir seçim yapmak zorunda bırakmayan, 19” evrensel standardına uygun optimal çözüme ulaşabilmek için “kompakt + modüler” tasarımı geliştirdik.

Tüm avantajları içinde barındıran bu tasarım endüstriyel standart haline geldi. Bu özelliklerin hiç birinden vazgeçmenize gerek yok. TRON sistemleri iç tasarımı tamamen modüler olan kompakt tasarımı ile tüm avantajları içinde barındırır. Kompakt “ yapıda olan bu ürün içindeki tüm modüller birbirinin çalışmasını etkilemeyen tamamen modüler bir yapıdadır. Her bir modül kullanım yerinde kolaylıkla sökülüp takılabilir.

Çift Yan Bant / Tek Yan Bant Modülasyon (DSB/VSB)

Analog sistemler kanal sayısı ile orantılı olarak tv frekans bandını en yoğun kullanan sistemdir. 8 MHz genişliğindeki frekans bandından bir kanal yayın verilir. Bu nedenle ardışık kanal sıralanabilen “tek yan bant” modülasyonunun kullanılması önemlidir.

Bu şekilde kapasite artabildiği gibi aynı frekans bandını kullanacak olan “dijital merkezi tv sistemi” için de yer sağlanabilecektir. Ancak herhangi bir genişleme düşünülmeyen ve 24 kanala kadar yayının yeterli olacağı yerlerde “çift yan bant” sistemler de kullanılabilir. TRON sistemleri her iki yapıya uygun olarak ve istenen kanal sayısında oluşturulacak şekilde tasarlanmıştır.